Aktualne informacje:

Składamy najserdeczniejsze życzenia w dniu święta patronalnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
będącego właścicielem Szpitala.
Iwona Łobejko
Prezes Zarządu
Szpitala św. Józefa


120-Lecie


Nie umiera ten, kto trwa w naszych sercach i pamięci


120-Lecie


Dzień Św. Łukasza


120-Lecie


Gratulacje dla prof. Wojciecha Ścierskiego

120-Lecie


Relacja z Obchodów 120-lecia Szpitala

120-Lecie


Święto Patronalne Służby Zdrowia

SwiętoSzanowni Państwo, w Niedzielę 17 października, o godz. 10.30 zapraszam medyków i kapelanów szpitalnych na Eucharystię sprawowaną w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji służby zdrowia w święto patronalne ku czci św. Łukasza. Mszy będzie przewodniczył Ks. Biskup Marek Szkudło, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Po mszy zapraszam pracowników służby zdrowia do wspólnego świętowania przy stole na Wydziale Teologiczym Uniwersytetu Śląskiego.


120 lat Szpitala – Gratulacje Gości

Z okazji 120-lecia Szpitala Dyrekcja wraz z Pracownikami otrzymała wiele gratulacji i życzeń. Serdecznie dziękujemy!

120-Lecie

120-Lecie

120-Lecie

120-Lecie


120 lat Szpitala – aukcja charytatywna

W 1901 roku Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie, po pięciu latach starań, otworzyło szpital pod nazwą „Dom św. Józefa”. Placówka działa nieprzerwanie do dziś i jest ważnym elementem opieki medycznej dla mieszkańców Mikołowa i sąsiednich miejscowości.

W tym roku mija 120 lat od powstania szpitala. Zachęcamy do zakupu ciekawych prac plastycznych, książek i albumów muzycznych. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego.

Kliknij aby przejść do aukcji


Pisze o nas Gość Niedzielny!

Zapraszamy do lektury: Kliknij aby przeczytać

120-Lecie


120-lecie Szpitala

Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się obchodów 120-lecia naszego Szpitala, zachęcamy do zapoznania się z kalendarium, jak Szpital zmieniał się przez te lata.

120-Lecie

W związku z obchodami 120-lecia Szpitala Św. Józefa w Mikołowie serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w poniższych aukcjach. Aukcja ma szczególny charakter – całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na realizację celów statutowych Szpitala. Do nabycia są cenne figury, obrazy, oraz płyty artystów, którzy postanowili podzielić się z nami swoimi dziełami.
Gorąco zapraszamy!
Kliknij aby przejść do aukcji


3 czerwca – Boże Ciało

Boże Ciało
Podziękowania

Pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność firmie Aerosol Service Sp. z o.o. za darowiznę w postaci 6 000 sztuk aerozoli do dezynfekcji dłoni oraz 6 000 sztuk aerozoli do dezynfekcji powierzchni, których łączna wartość opiewa na kwotę 108 000 zł.

Dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie złożyło się na ten piękny gest, w szczególności:
– Panu Damianowi Piotrowskiemu, Prezesowi Aerosol Service Sp. z o.o.
– Panu Adamowi Nestorowiczowi, działaczowi Fundacji Valetudinaria
– Panu Grzegorzowi Nowakowi, Dyrektorowi Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach

Otrzymane środki stanowią dla nas cenne wsparcie we wciąż trwającym starciu z trzecią falą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Aerosol Service

Raz jeszcze gorąco dziękujemy!Uroczystość liturgiczna Świętego Józefa

Dzień Św. JózefaDnia 19 marca obchodzona jest Uroczystość św. Józefa, patrona naszego Szpitala. Dzień dla nas ponadto wyjątkowy, albowiem poprzez decyzję Papieża Franciszka, rok 2021 ogłoszony został – Rokiem św. Józefa.

Z okazji tak uroczystego wydarzenia składamy podziękowania Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie, pacjentom i mieszkańcom za okazane nam serce i zaufanie.

 


Abp Skworc prosi księży o jałmużnę postną

Podziękowanie– Zwracam się do całego prezbiterium Kościoła katowickiego i do każdego z prezbiterów osobno – z serdeczną prośbą i zaproszeniem, abyśmy w tym roku – w ramach kapłańskiej jałmużny postnej – złożyli naszą ofiarę na rzecz Szpitala Św. Józefa w Mikołowie – pisze metropolita katowicki. – Wiem z bezpośrednich relacji, że pracujące tam siostry boromeuszki borykają się z poważnymi problemami natury finansowej i gdzie tylko mogą, proszą o pomoc i wsparcie – dodaje.
Czytaj dalej…


Prośba o wsparcie dla Szpitala

Prośba o wsparcie


Serdecznie witamy na stronie naszego Szpitala, któremu patronuje Św. Józef. Pragniemy otoczyć pacjentów najlepszą opieką medyczną i pomóc w odzyskaniu upragnionego zdrowia.

Dokładamy wszelkich starań aby Szpital był w pełni przyjazny pacjentom. Możecie w pełni zaufać lekarzom, siostrom pielęgniarkom i pozostałym pracownikom oraz ich poczuciu odpowiedzialności za Wasze indywidualne problemy zdrowotne. Dążymy do tego, aby pobyt w naszym Szpitalu był na miarę Państwa oczekiwań.

Wyposażenie Szpitala Św. Józefa w sprzęt i aparaturę medyczną pozwala na zapewnienie wysokiego standardu udzielanych świadczeń zdrowotnych, a profesjonalizm i doświadczenie zatrudnionej kadry medycznej na bezpieczeństwo każdego pacjenta. Szpital wdrożył i utrzymuje wysokie standardy potwierdzone we wszystkich zakresach certyfikatem normy ISO 9001:2015 oraz system zarządzania środowiskowego zgodnie z ISO 14001:2015.

W celu zapewnienia jak najlepszych warunków dla pacjentów leczonych w Szpitalu staramy się, aby czas oczekiwania na wykonanie świadczeń zdrowotnych był ograniczony do minimum.

Ogłoszenia :


Szpital zatrudni: Pielęgniarkę oraz Pielęgniarkę Zabiegową na Oddział Chirurgii
(zobacz więcej)


Aktualne wytyczne związane z zakażeniami koronawirusem (zobacz więcej)


Wykaz numerów infolinii uruchomionych w powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych (zobacz więcej)


Szpital świadczy usługi w ramach kontraktu z:
Śląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ


Posiadamy certyfikaty potwierdzające świadczenia usług zgodnie z wymogami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015Certyfikat akredytacyjny
LogCertOd 27 maja 2011r. w szpitalu można korzystać z dostępu do internetu.

Informujemy, iż szpital umożliwia Państwu dokonywanie płatności za pomocą kart płatniczych.

 

Strona Szpitala św. Józefa, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies .
Nie zawierają one żadnych danych osobowych – zobacz więcej na ten temat